top of page

PRAKTICKÉ ZUBNÍ LÉKAŘSTVÍ

ZÁCHOVNÁ STOMATOLOGIE

Zabývá se diagnostikou a léčbou onemocnění zubů, zubních tkání a sliznice ústní dutiny.

Diagnostika

Využíváme nejlepší dostupné přístrojové vybavení. Každý z našich praktických zubních lékařů má přímo v ordinaci u soupravy k dispozici intaorální RTG Planmeca. Ke snímání intraorálních rentgenů používáme nepřímou digitalizaci Duerr Dental, která kombinuje velkou zobrazovanou plochu s vyšším rozlišením a kontrastním rozsahem než v případě intraorálního senzoru. 

Naše klinika také disponuje nejmodernějším kombinovaným CBCT + panoramatickým + kefalo rentgenem VATECH Green X. Tento disponuje vynikajícím rozlišením při krátkých skenovacích časech a velmi nízkých dávkách ozáření. Také disponuje unikátním endo 3D režimem s nevyšším rozlišením 49 μm.  Dále využíváme panoramatický + kefalo rentgen Planmeca a panoramatický rentgen Cranex D.

Léčba zubního kazu

Při sanaci zubního kazu využíváme nejmodernější materiály a postupy jak při jeho odstranění (caries detektor) tak i při zhotovení budoucí výplně (moderní skloionomerní i fotokompozitní výplně).

Pro zajištění přesného ošetření mají všichni naši lékaři k dispozici lupové brýle s dvojitým osvětlením pro omezení stínů a kvalitní optikou pro adekvátní zvětšení a viditelnost ošetřovaných míst. 

Při pokročilém poškození zubu kazem či úrazem přichází na řadu endodoncie, zabývající se především léčbou kořenových kanálků postiženého zubu. Zde využíváme nejmodernější strojové čištění kanálku s využitím APEX lokátoru, a jeho plnění horkou gutaperčou. Tento postup zajišťuje významně lepší prognózu ošetřeného zubu.

Před potenciálně bolestivými zákroky vždy aplikujeme moderní lokální anestezie, takže naše ošetření jsou bezbolestná.

 

ZUBNÍ PROTETIKA

Náhrady se děli na fixní a snímatelné. Fixní náhrady řeší náhradu části nebo celého zubu, případně více zubů v zubním oblouku. Fixní náhrady části zubu se nazývá inlay či onlay dle rozsahu, celého zubu korunka a části oblouku můstek. V naší ordinaci pracujeme s širokou škálou protetických výrobků, včetně plně keramických fixních náhrad v různých finálních úpravách a kategoriích odolnosti. K otiskování používáme nejmodernější dostupnou technologii digitálního intraorálního skenování. Tento postup zvyšuje přesnost otisku a nabízí lepší možnosti odhalení problematických míst preparace ještě před zhotovením protetiky. Také se vyhnete se tím nepříjemnému otiskování otiskovací hmotou.

CHIRURGIE

Na našich pracovištích také provádíme základní chirurgické výkony dutiny ústní. Složitější případy provádí spolupracující externí chirurgové. 

bottom of page